Huawei P30 Lite problém se zvukem SMS

Na pouze pár týdnů starém telefonu se mi ztratil zvuk SMS zpráv. Nakonec se mi podařilo najít cestu k nastavení, takže tady máme návod jak znovu nastavit zvuk pro výchozí aplikaci SMS zpráv v Androidu 9.

Ztracené SMS notifikace

Najednou se mi přestal ozývat Zvuk SMS. Stalo se tak po několika bezproblémových týdnech od nákupu telefonu (asi po nějaké aktualizaci) . Zvuky ostatních notifikací a vyzvánění fungují normálně dál, jen příchozí SMS nevydá ani hlásku.

Jak nastavuji notifikace v Androidu

Nevím jestli jsem typickým uživatelem, ale notifikace nastavuji tak, že v základu mám vybranou globální melodii pro všechna vyzvánění a globální melodii pro všechny notifikace.

Zvlášť si pak nastavím melodii pro SMS, zvlášť pro kalendář, další pro budíky a také individuálně pro několik vybraných kontaktů.

Poznám tak jestli mi volá někdo z nejbližších (a případně přímo kdo) nebo někdo cizí. Poznám jestli jde o notifikaci ze sociálních sítí a WhatsApp (většinou nedůležité) nebo se ozývá kalendář (důležité) a nebo jde o SMS (může být důležité). Budík má melodii méně agresivní.

Nemožnost nastavit notifikace pro Zprávy

Nastavení notifikací aplikace Zprávy na Androidu 9.
Notifikace zpráv na Androidu 9.

Stejně tak jako pro kalendář a budík jsem zvyklý si nastavit melodii pro zprávy v nastavení výchozí aplikace.

Po ujištění se, že příchozí zprávy skutečně nevydají žádný zvuk jsem se vydal do nastavení aplikace. Tam mě ale čekalo překvapení v podobě neexistence možnosti přiřazení zvuku a zároveň jedna z položek nabídky měla tendenci zacyklovat se v kruhu (stále jsem se vracel do stejné nabídky). Na obrázku vedle již cyklující se položka není (asi opraveno další aktualizací).

Najednou jsem tedy nebyl schopen nastavit zvuk příchozích zpráv.

Nastavení zvuku v menu Aplikace

Nebudu to protahovat a rovnou vás pošlu do menu:
Nastavení | Aplikace | Aplikace | Zprávy | Oznámení

Tady již najdete možnost nastavit Zvuk dle vlastního výběru pro aplikaci Zprávy.

Update 31.10.2019
PS. Po několika týdnech musím bohužel poznamenat, že ke ztrátě zvuku (a nejen v aplikaci Zprávy, ale i např. v kalendáři a dalších) dochází opakovaně. Zatím se mi to nepodařilo trvale vyřešit.

Update 27.01.2021
PPS. Aktuálně mám asi vyřešeno. Zdá se, že finálně pomohlo zkopírovat si zvuky přímo do telefonu z SD karty, kde byly původně. Na stopu mě přivedlo občasné hlášení telefonu o odpojené SD kartě které jsem ale fakticky nepozoroval (zřejmě šlo vždy o krátkodobé odpojení).

Jedna odpověď na “Huawei P30 Lite problém se zvukem SMS”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *